Güney Kore: “Kim Jong-un hayatta ve sağlığı yerinde.”

0

Güney Kore, son günlerde ölmüş olabileceği söylentileri çıkan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un hayatta ve sağlığının iyi olduğunu açıkladı.


Son günlerde Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hakkında ölmüş olabileceği söylentileri ortaya atılmıştı. Bu söylentiler hakkında açıklamalarda bulunan Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in üst düzey dış politika danışmanı Moon Chung-in, Kim Jong-un hayatta ve iyi olduğunu bildirdi.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’in üst düzey dış politika danışmanı Moon Chung-in, CNN’e yaptığı açıklamada, “Hükümetimizin pozisyonu sabit. Kim Jong-un, hayatta ve iyi. 13 Nisan’dan bu yana Wonsan bölgesinde kalıyor. Şimdiye kadar herhangi bir şüpheli hareket tespit edilmedi” ifadelerini kullandı.”

ABD’nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, Kim ile ilgili iddialar üzerine, “Orası kapalı bir toplum. Doğrudan bir şey duymadım ancak ölmemiş veya iş göremez hale gelmemişse buna şoke olurum çünkü bir ülkeden çok, bir tarikat olan Kuzey Kore gibi kapalı bir ülkede bu tür dedikoduların sonsuza kadar devam etmesine ve soruların cevapsız bırakılmasına izin vermezsiniz.” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi