Reklam

Günlerdir yükselişini koruyan altının değeri bugün düştü

0

Altın fiyatlarının değişimi son zamanlarda en çok gündemde olan konulardan biri haline geldi. Fiyatların değişimindeki önemli etkenin ise koronavirüs olduğu savunuluyor. Günlerdir yükselişini koruyan altının piyasalardaki değeri bugün düştü.  


Son günlerde artan değeriyle gündemde olan altın, web sitelerinde en çok aranan konulardan biri oldu. Geçtiğimiz yıllara kıyasla  yüksek rakamlara ulaşan altının değeri son bir kaç gün içinde rekor fiyatlara imza attı.

Reklam

Günlerdir gündemde olan yükselişlerin ardından ise bugün rakamların düştüğü görüldü.Gram altın  geçtiğimiz günlerde 334,23 liradan işlem görürken, bugün en düşük 319.39 seviyesine kadar geriledi. Yine dün 546 TL’ye kadar yükselen çeyrek altın fiyatları bugün 533 liradan alıcı buluyor. Cumhuriyet altını ise 2 bin 194 liradan işlem görüyor.

Koronavirüs altın fiyatlarını etkiledi mi?

Dünya gündeminin merkezine oturan koronavirüs sorunu altın fiyatlarına da yansıdı.  Her geçen gün ölü sayısını arttıran  ve yeni ülkelere yayılan virüs, küresel piyasalarda oluşan risk algısını da beraberinde getirdi. Yatırımcılar için önemli bir rol üstlenen altının değeri oluşan risk algısıyla birlikte artış gösterdi. Altın, bu yıl geçmiş yıllara kıyasla rekor denilebilecek rakamlara imza attı.

 

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi