Habertürk yazarı Sevilay Yılman: “Birileri Fatih Tezcan’a Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu öğretsin.”

0

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, bugünkü köşe yazısında, hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından” soruşturma açılan Fatih Tezcan’nın kendisini telefonla arayıp tehdit ettiğini dile getirdi.


Bugün yayımlanan “Ne farkı var FETÖ’cülerin yaptıklarından!” başlıklı yazısında Sevilay Yılman, daha önce FETÖ’nün hem yargı/emniyet hem de devlet yönetiminde, medyada hakim olduğu zamanları hatırlatarak bugünde aynılarının yaşandığını belirtti.

Yazısının devamında medyada yer alan bazı kişilerin ortalığa tehditler savurduğunu ifade eden Yılman, Fatih Tezcan’nın kendisini telefonla arayıp tehdit ettiğini dile getirdi.

Yılman’nın yazısının ilgili kısmı şöyle: 

“Bu arada tam yazıyı bitirip editöre yollamak üzereydim ki… Twitter’daki hesabımdan kendisiyle ilgili yapılmış bir paylaşımı RT ettiğimden dolayı Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu! Bilindiği gibi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam soruşturma başlattı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından… Özel telefonumdan açık açık şahsımı tehdit ederek korkutmaya çalışan Tezcan ile ilgili bu bilgiyi de soruşturmayı başlatan yetkililerin dikkatine sunuyorum… Birileri bu adama Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, Muz Cumhuriyeti olmadığını lütfen öğretsin…”

Twetterle tehditler

Sevilay Yılman, daha önce sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Fatih Tezcan ile karşılıklı tweetlerini de gündeme taşıdı. Yılman ile Tezcan arasında ki tweetler şöyle:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi