Reklam

Hazal Kaya: Virüsün yaşlılardan bulaşacağı fikrine nasıl kapıldı bunca insan?

0

Ünlü oyuncu Hazal Kaya sosyal medya hesabından, 65 yaş üstüne getirilen sokağa çıkma yasağına yönelik tepkilerle ilgili “Yahu “yaşlılar” risk grubu, yani bu virüsü kapmaları halinde ölüm tehlikeleri var. Virüsün onlardan bulaşacağı fikrine nasıl kapıldı bunca insan?” şeklinde paylaşımda bulundu.

İçişleri Bakanlığı, Türkiye’de hızla yayılan ve çoğunluğu yaşlı olmak üzere 37 kişinin ölümüne neden olan korona virüse karşı, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin sokağa çıkmasını sınırlandırmıştı. Ardından gündem olan sınırlandırmaya, ünlülerden ve sosyal medyadan tepkiler geldi.

Reklam

Ünlü oyuncu Hazal Kaya da oluşan ve tartışılan tepkilere yönelik Twitter hesabından “Yahu ‘yaşlılar’ risk grubu, yani bu virüsü kapmaları halinde ölüm tehlikeleri var. Dışarı çıkmaları bu yüzden yasaklandı. Onları korumak için. Virüsün onlardan bulaşacağı fikrine nasıl kapıldı bunca insan? Bu yanlış anlaşılmayı kim düzeltecek?” dedi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi