Hollanda futbol birinci ligi Eredivisie, sezonu iptal etti. Şampiyon ve küme düşen olmayacak

0

Hollanda futbol federasyonu, korona virüs tedbirleri açısından tatil edilen Eredivisie’nin zaman kalmadığı için tamamlanamayacağını düşündüğü için iptal edildiğini  duyurdu.


Hollanda birinci futbol ligi Eredivisie, sezonu korona tedbirleri açısından tatil ettikten sonra bugün yaptığı açıklamaya göre, futbol liglerinin zamanında oynanmasının imkansız hale geldiğini ve halk sağlığının her zaman önce geldiğini belirterek 2019/2020 sezonunu sonlandırdı. Açıklamaya göre, 2019/2020 sezonunda herhangi bir şampiyon ilan edilmeyecek, herhangi bir takım da küme düşmeyecek. Mevcut lig tablosunun da UEFA’nın açıkladığı yönergelere uygun olduğunu belirten Eredivisie yönetimi, şu anki sıralamaya göre Ajax’ın doğrudan Şampiyolar Ligi play-off’larına gideceğini ve sıralamaya göre Avrupa Ligi’ne doğrudan gidecekleri ve eleme oynayacak takımları da duyurdu. Bu kararların kesin olarak gerçekleşmeyeceğini belirtmek için, hala UEFA’nın onayına tabi olduğunu da ifade etti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi