Reklam

Hudut birliklerinde korona virüs önlemi

0

Milli Savunma Bakanlığı, sınırda görev yapan hudut birliklerini korona virüsten korumak amacıyla yeni önlemler aldığını duyurdu. Bundan sonra hudut birliklerinde görevli askerler koruyucu tulum, eldiven ve maske kullanacak.


Milli Savunma Bakanlığı (MSB), hudut birliklerindeki görevli personelin korona virüsten korunmak amacıyla koruyucu elbise, eldiven ve maskeyle teçhiz edildiğini açıkladı.

Bakanlığın resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “Hudut birliklerimizde Koronavirüsten korunmak maksadıyla; yasa dışı geçişlerde yakalanan şahıslarla temasta uygulanacak hareket tarzları belirlendi, personelimiz koruyucu elbise, eldiven ve maske ile teçhiz edildi.” ifadelerine yer verildi.

Reklam

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri birliklerde alınması planlanan korona virüs önlemleriyle ilgili 17 Mart’ta yaptığı açıklamada, “Yükümlü erbaş ve erlerimizin celp işlemlerine mevcut planlar çerçevesinde devam edilecektir. Gençlerimizin eğitim merkezlerine katılışları sırasında Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak ek önlemler de alınacaktır. Aileleri tarafından bizlere emanet edilen Mehmetçiklerimizin hafta sonu izinlerini bir süreliğine durdurmuştuk. Askerlerimizin sağlığını ön planda tutarak hayata geçirdiğimiz bu uygulamanın yanı sıra ilave tedbirler de aldık, almaya devam ediyoruz. Hudut birliklerinde de çeşitli önlemler aldık. Yasa dışı geçişlerle mücadeledeki faaliyetimizi personelimizi virüse karşı koruyacak şekilde, koruyucu elbise ve maske takviyesi dahil yeniden düzenledik.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi