Hükûmetin korona vakası olmadığı iddia edilen Tacikistan’da, bugün okullar açıldı

0

Dünya’da korona virüs vakası bildirmeyen azınlık ülkelerinden biri olan Tacikistan’da yarıyıl tatilinin ardından okullar tekrar açıldı. Tacikistan hükûmeti ayrıca spor müsabakalarını da iptal etmedi. 700 test yapıldığı bildiren Tacikistan, hiçbirinde korona virüs vakasına rastlanmadığını açıklamıştı.


Dünya’yı kasıp kavuran korona virüs tehlikesi bazı ülkelerde hiç görülmediği iddia ediliyor. Tacikistan da bu ülkelerden biri. Korona virüs vakası bildirmemeleri ise diğer ülkeler tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor, tüm dünyaya sıçrayan virüsün bu ülkelerde olmaması merak konusu. Tacikistan hükûmeti aldığı önlemler kapsamında ise otobüs şoförlerine maske takmalarını ve insanların kalabalık içinde bulunmamalarını tavsiye ediyor.

Eurasianet’in aktardığı bilgilere göre Tacikistan’da okullar bugün yarıyıl tatilinin ardından tekrar açıldı. Tacikistan’da ayrıca camiler de dezenfekte edildikten sonra tekrar ibadete açıldı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi