İbrahim Gökçek vefat etti

0

Konser yasaklarının kaldırılması için 322 gündür ölüm orucunda olan ve iki gün önce ölüm orucuna ara veren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek vefat etti.


Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek, konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması ve çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması talepleriyle ölüm orucuna girmişti. Helin Bölek, 3 Nisan’da, açlık grevinin 288’inci gününde vefat etmişti.

İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek, kamuoyuna “Oğlum yaşamak istiyor, açlık grevine ses verin” çağrısı yapmış, sanatçı Haluk Levent, Gökçek için Adalet Bakanlığı ile görüştüğünü açıklamıştı.

Grup Yorum’un resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “Az Önce İbrahim Gökçek’in Kaldırıldığı Hastanede Şehit Düştüğü Haberini Aldık! Bütün Halkımızın, Gönlü Bizimle Atan Tüm İnsanlığın Başı Sağ Olsun!” ifadelerine yer verildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi