İçişleri Bakanlığı genelgesiyle belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtması yasaklandı

0

Belediyelerin vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtması, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle yasaklandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, söz konusu yasakla ilgili olarak belediyenin ekmek dağıtmayacağını ancak halk ekmek büfelerinde ekmeğin satış fiyatının 50 kuruş olacağını duyurdu.


Geçtiğimiz hafta sonu başlayan sokağa çıkma yasağında Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara yapılan ücretsiz ekmek dağıtımının İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklanmasına belediye çare olarak, halk ekmek büfelerinde ekmek fiyatlarını 50 kuruştan satma kararı aldı.

Belediyenin resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımı yasaklanmıştır. Bu sebeple, geçen hafta gerçekleştirdiğimiz ekmek dağıtımını bu hafta sonu gerçekleştiremedik. Ancak, Halk Ekmek büfelerimiz sokağa çıkma yasağının sürdüğü 2 gün ekmeği sizlere 50 kuruş fiyattan ulaştıracaktır.” denildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi