Reklam

İddia: Koronavirüs 60 bin camiyi kapattırdı

0

Çin’de başlayan koronavirüs salgını Çin başta olmak üzere çok sayıda ülkeyi etkisi altına almaya devam ediyor. Worldometers’in verilerine göre dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 389 olurken, İran’da 60 binden fazla cami kapatıldı, Hollanda, Sırbistan ve Kamerun’da da ilk salgın vakaları tespit edildiği duyuruldu.


Çin’den sonra en çok etkilenen ülke olan İtalya’da son açıklamalara göre hayatını kaybedenlerin sayısı 41 kişi daha artarak 148’e yükseldi.

Salgın İtalya’da yayılıyor

İtalya’nın başkenti Roma’nın içinde bulunan Vatikan’da da ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü açıklandı. Daha önce Papa Francis’in virüse yakalandığı iddiaları gündeme gelmişti. İtalyan basınında çıkan haberlere göre, Papa’ya test yapıldığı ve sonuçların negatif çıktığı duyuruldu.

Reklam

İran’ın üst düzey yetkilileri virüs nedeniyle hayatını kaybediyor

İran’da ise hayatını kaybedenlerin sayısı 124’e yükseldi. İran’da son olarak üst düzey isimlerden Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in danışmanı olan Hussein Sheikholeslam’ın da salgında dolayı yaşamını yitirdiği açıklandı. 68 yaşında Sheikholeslam, daha önce İran’ın Suriye Büyükelçisi olarak da görev yapmıştı. Bu hafta başında İran Araştırmaları Merkezi, koronavirüs nedeniyle İran’da 11 üst düzey ismin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

60 bin cami kapatıldı

ABD merkezli Washington Post’un haberine göre, İran’da salgın nedeniyle 60 binden fazla caminin de kapatıldığı iddia edildi.

Son olarak virüsün 81 ülkede etkisini gösterdiği bilinirken, Hollanda, Sırbistan ve Kamerun’da hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre ilk Kovid-19 vakaları tespit edildi. Buna göre salgın 84 ülkede görülmüş oldu.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi