İdlib’de 5 asker şehit, 5 asker yaralı

0

Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin topçu ateşi sonrasında 5 askerin şehit olduğu, 5 askerin yaralandığı açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, tespit edilen hedeflerin yoğun şekilde ateş altına alındığı ve gerekli karşılığın verildiği ifade edildi.

Saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan bilgi aldığı öğrenildi. 5 askerin şehit olduğu saldırının ardından Hatay ve Suriye sınırında askeri hareketlilik yaşandığı belirtiliyor.

Afrin’deki patlamaya ilişkin iki farklı açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Afrin’de düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin, “Terör örgütü PKK/YPG insanlık dışı saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Afrin şehir merkezinde mazot yüklü varillerin bulunduğu kamyondaki EYP’yi patlatan teröristler, 8 masum sivili katlederken aralarında çocukların da bulunduğu 7 sivili de yaraladı.” açıklamasını yaptı.

Suriye Arap Haber Ajansı ise aynı saldırı hakkında yaptığı haberde şu ifadeleri kullandı: “Halep kırsalının kuzeyinde işgalci türk güçlerinden destekli terör gruplarının kontrolü altında olan Afrin Kentinde meydana gelen bomba yüklü bir arabanın patlamasında 3 sivil vatandaş şehit ve diğer vatndaşlar yaralı düştü. Askeri kaynak; Afrin Kentindeki bir semtinde bomba yüklü bir arabanın patlaması sonucunda 3 sivilin şehit ve diğer sivillerin aralarında ağır halinde bulunduğu yaralıların düştüğünü belitirken olay yerinde büyük maddi hasarlara yol açıldığını ekledi.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi