Reklam

İdlib’de radikal gruplar güçlendi: Ateşkesi ihlal ediyorlar

0

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin İdlib kentinde Nusra Cephesi ve Hurras Eddin gibi El-Kaide ideolojisini kullanan ve son günlerde İdlib için anlaşılan ateşkesi reddeden terör örgütlerinin yayılmaya devam ettiklerini açıkladı.


Bakanlıktan yapılan açıklamada, İdlib’te daha önce IŞİD terör örgütüne üye olan ve Suriye’nin diğer bölgelerinden gelen cihatçıların bulunduğuna işaret ederken bunların ateşkes sürecinden faydalandıklarını, silah ve lojistik kabiliyetlerini yeniden kazandıklarını belirtildi.

Reklam

Türk-Rus ortak devriyesi kısa sürmüştü

Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib’de dün başlayan ilk Rus-Türk ortak devriyesinin güzergahının, sivil halkı kalkan olarak kullanan radikal çetelerin provokasyonları nedeniyle kısaltıldığını duyurmuştu.

Açıklamada, “Ortak devriye güzergahının mesafesi, Türkiye’nin kontrolünde olmayan radikal çete oluşumlarının planladığı provokasyonlar nedeniyle kısaltıldı. Provokasyonları uygulamak için teröristler, kadınlar ve çocuklar dahil sivil halkı ‘canlı kalkan’ olarak kullanma girişiminde bulundu. Sivil vatandaşların zarar görebileceği olayların önüne geçilmesi amacıyla Rus-Türk müşterek koordinasyon merkezi tarafından ilk ortak devriye güzergahının mesafesini kısaltma kararı alındı” ifadeleri kullanılmıştı.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi