Reklam

İdlip şehitleri ardından Dışişleri Bakanlığından göçmen çıkışı

0

Dışişleri Bakanlığı İldip’de yaşanan olayların ardından göçmenlerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık Türkiye’deki bazı sığınmacıların Batı’ya hareketinin İldib’deki durumun kötüleşmesi halinde devam edebileceğini bildirdi.


Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, sınıra giden sığınmacılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Aksoy ülkemizde gelişmelerden dolayı endişeye kapılan bazı sığınmacı ve göçmenlerin batı sınırlarına doğru hareketlendiğini ve  durumun kötüleşmesi halinde  risklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Reklam

Sözcü Aksoy, ülkemizdeki göçmen ve sığınmacılara ilişkin  şunları söyledi:

“İdlip’te yaşanan ve yüz binlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır. Bu gelişmeler, halkımız ve dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir, ülkemizdeki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilemektedir. Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir. Dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur.”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi