Reklam

İdlip’den gelen şehit haberleri Ankara’yı hareketlendirdi

0

Suriye’nin İdlip kentinde Esad güçlerinin ve Rus Hava Kuvvetlerinin, Türk birliklerine yönelik hava saldırısı sonucu çok sayıda askerin şehit olduğu iddia edildi. Reyhanlı Devlet Hastanesi ve Hatay Şehir Hastanesi’ne çok sayıda yaralı askerin getirildiği, yüzlerce vatandaşın kan verme sırasına girdiği öğrenildi.


Reklam

Rusya devlet televizyonun son dakika olarak verdiği haberinde, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birliklerinin Rusya ve Suriye askeri uçakları tarafından vurulduğu iddia edildi. Türk yetkililer tarafından haber yalanlansa da Hatay’da başlayan hareketlenme sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara’da acil bir güvenlik toplantısı yapıldığı belirtidi. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da partisinin MYK’sını acil olarak toplayacağı bildirildi.
Ayrıntılar geliyor…

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi