İkinci Abdülhamid vefatının 102’nci yıl dönümünde anılıyor

0

Osmanlı İmparatorluğunun 34’üncü padişahı ikinci Abdülhamid, ölümünün 102’nci yıl dönümünde sosyal medya üzerinden anılıyor. Birçok gazeteci ve siyasetçi, Twitter’dan binlerce mesaj paylaştı.


Sultan Beşinci Murat’ın tahttan indirilip yerine geçen ve 33 yıl aralıksız padişahlık yapan İkinci Abdülhamid, 10 Şubat 1918 tarihinde vefat etti. İstanbul’da bulunan İkinci  Mahmud Türbesine defnedilen Abdülhamid, vefatının 102’nci yıl dönümünde sosyal medyadan anılıyor.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, ”Beni evhamlı sanıyorlardı hayır! Ben sadece gafil değildim, o kadar.” Ulu Hakan, cennet mekan Sultan II. #AbdülhamidHan’ı vefatının 102. yıl dönümünde rahmetle ve minnetle yad ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı ve akademisyen Yusuf Kaplan ise, “Sultan Abdülhamid gitti Devlet-i Âliyye Osmanlı bitti. Osmanlı gitti dünyadan ruh çekildi dünya cehenneme çevrildi!  Sultan #AbdülhamidHan Rahmet sana, selâm sana, şükran sana!” mesajını paylaştı.

Payitaht Abdülhamid dizisi resmi twitter hesabı üzerinden paylaşılan mesajda ise, “Abdülhamid Han’ın Hakk’a kavuşmasının 102. yılı! Sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun!” ifadeleri yer aldı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi