İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç: “Ramazan orucu ertelenmeli”

0

Cemil Kılıç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ramazan orucu ertelenmeli. Oruç vücut direncini düşürür. Hastalığa yakalanma riskini artırır. Bağışıklık sistemi zarar görmemeli.” ifadelerini kullandı.


Ünlü İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ramazan orucunun ertelenmesi gerektiğini ve oruç ibadetinin salgın geçtikten sonra gerçekleştirilebileceğini  ifade etti. Cemil Kılıç’ın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“RAMAZAN ORUCU ERTELENMELİ… Oruç vücut direncini düşürür. Hastalığa yakalanma riskini artırır. Bağışıklık sistemi zarar görmemeli. Salgın geçinceye değin Ramazan ORUCU ertelenmeli. Kur’an’da; “Hasta iseniz başka günlerde tutun,” deniliyor. Hastalık riski de aynı kapsamdadır. Benim sözlerim, bizim görüşlerimizi dikkate alan içtenlikli müminleredir. Kardeşlerim; oruç ibadetimizi salgın geçtikten sonra kaza ederek yerine getirebiliriz. Allah kabul eylesin.”

https://twitter.com/m_cemilkilic/status/1247866141961342976

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi