İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti

0

Korona virüs teşhisi konulmasının ardından Başakşehir Şehir Hastanesi’nde bir süredir tedavi altında bulunan İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun hayatını kaybettiği öğrenildi.


Bu sabah hayatını kaybeden Döngeloğlu, 1968’de Tokat Zile’de dünyaya geldi. İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Döngeloğlu, Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olarak 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat’ta imam-hatiplik yaptı.

Kamu kurumlarında uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalışan Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araştırma, inceleme ve gezi yazıları ile biliniyordu. Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında yaptığı televizyon programlarıyla da tanınıyordu.

Döngeloğlu’nun cenazesiyle ilgili gün içinde açıklama yapılacağı öğrenildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Döngeloğlu’nun vefatı nedeniyle “Koronavirüs tedavisi gören değerli hocamız Ömer Döngeloğlu’nun vefat haberini aldım; çok üzgünüz. Geniş bir kitle üzerinde çok büyük emeği olan Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” paylaşımında bulundu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi