İletişim Başkanlığı, vatandaşları balkonlarından İstiklal Marşı okumaya davet etti

0

İletişim Başkanlığı tüm vatandaşları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yarın saat 21.00’de evlerinin balkonlarında ve pencerelerinde İstiklal Marşı okumaya davet etti.


İletişim Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, korona virüs tedbirlerine uyarak yarın saat 21.00’de vatandaşlara balkon ve pencerelerden İstiklal Marşı okuma çağrısında bulundu.

İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından “Türkiye’nin farklı illerinden çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 23 Nisan saat 21:00’da evlerin balkonlarından ve pencerelerinden bayraklarla İstiklal Marşını okuyarak kutlamaya hazırlanıyor.” ifadeleri başlığında bir video yayınladı.

Videoda geçen ifadeler şu şekilde:

“Çocuklarımızı evlerinde, sağlıkla güvendeyken, ayrı evlerde ama aynı coşku ve neşe ile bir araya getiriyoruz. Yalnız çocuklarımızı değil bütün vatandaşlarımızı, ellerinde bayraklarla evlerinin balkonlarına, pencerelerine çağırıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız ve Meclisimizin açılışının 100. yılını hep birlikte kutlamak için haydi Türkiye, çocuklarımızla saat 21.00’de İstiklal Marşımızı hep birlikte söylemek için bayraklar ellerimizde balkonlardayız, pencerelerdeyiz.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi