İlişkim ne derece sağlıklı?

0

Her birey yalnızlıkla ne derece barışık olursa olsun elinin üstünde bir el görmek ister. Varlığını bir başka varolanla tamamlamak ve ruhsal bir bütünleşme sağlamak ister.Hatta bazen öyle olur ki bireyin yaşamına sonradan dahil olan o el kendi elinden daha sıkı tutar kişiyi.Yeniden doğuş gibi iyi gelir ruha.Fakat bazende duygusal bağ dışında hiçbir uyum yoktur eşler arasında.

Peki ya siz ilişkinizi hangi kategoride değerlendiriyorsunuz? İlişkinizin sağlıklı olup olmadığını test etmek ister misiniz? O halde yazımıza mutlaka bir göz atın derim.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olmasını istediğiniz insan o mu?

İlişkinizi değerlendirirken bu soruyu mutlaka kendinize sormalısınız.Çünkü genel olarak normal olarak nitelendirebileceğiniz anlarda ve şartlarda herkesin yanınızda olabilme ihtimali yüksektir.Fakat zor zamanlarınız en zayıf ve en duygusal olduğunuz,kendinizi en aciz ve serbest bıraktığınız zamanlardır.İşte tam bu aşamada size iyi gelebilecek, varlığıyla sizi iyi hissettirecek kişinin o kişi olup olmadığını sorgulayın.

Diğer haberler

Ruh Eşiniz Kim?

Kullanıldığınızı düşünüyor musunuz?

Sağlıklı ilişkilerde baskın taraf kavgası yaşanmaz.Çünkü çiftler üstünlük taslama gayesinde değil varolan sevgiyi uyum çerçevesinde en güzel şekilde sürdürebilme amacı güderler.Eğer sizin ilişkinizde daima alttan alan kişi sizseniz ve karşı taraf tarafından kullanılıyor hissine kapılıyorsanız ilişkinizin sağlığını ve duygusal bağınızı sorgulamalı ,tekrar gözden geçirmelisiniz.

İlişkinizde odak noktası daima onunla alakalı şeyler mi?

İlişki “birden fazla kişi” niteliğinde bir kavramdır.Yani her iki tarafta ilişki bağlamında söz sahibidir.Her iki tarafın da uğraşları,düşünceleri, faaliyetleri ortak bir paydada buluşmalıdır.Fakat eğer ilişkinizin odak noktası daima karşı taraf ise ve bütün ilişki düzeni ona dair şeyler üzerine kuruluysa bu size kendinizi değersiz hissettirecektir.Bu nedenle ilişkinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

Onunla beraberken kendiniz olabiliyor musunuz?

İnsan ancak kendini ruhen ve bedenen huzurlu hissetiği zaman içinden geldiği gibi davranabilir.Peki ya siz partrenizin yanında kendinizi tam olarak sizmişsiniz gibi hissedebiliyor musunuz? Yoksa onun ne düşüneceğine ne tepki vereceğine dair kaygıları hesaba katarak mı hareket ediorsunuz?Bunu mutlaka sorgulamalısınız.Unutmayın yanında özgür hissetmediğiniz kişi ruhunuza da eş olamaz.

Partneriniz duygu, düşünce ve dünya görüşünüzü önemsiyor mu?

Partnerinizin size değer verdiğini simgeleyen en önemli göstergelerden biri de duygularınıza, düşüncelerinize, görüşlerinize verdiği önemdir.Siz fikirlerinizi ortaya koyduğunuzda sert eleştiriler yaparak sizi haksız göstermeye çalışıyorsa ilişkinizde ters giden bir şeyler olduğu malesef ortadadır.Çünkü başkalarının fikirlerine önem vermeyen ve daima kendini odak noktası yapan bireyler bencildir.Bu nedenle sağlıklı bir ilişki yürütmek mümkün olmadığı gibi yeni sorunlarla karşı karşıya kalmanıza neden olabilirler.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi