İlyas Salman: “İbrahim’i yaşatırsanız küçülmez, büyürsünüz”

0

Ünlü sanatçı İlyas Salman, cezaevinde ve açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleri için bakanlıklara seslendi. Salman, “İçişleri Bakanlığına, Sağlık Bakanlığına, özellikle Sağlık Bakanlığına ve Adalet Bakanlığına sesleniyorum: Grup Yorum’un istemlerini dikkate alın, basittir yerine getirin büyüyeceksiniz efendim.” ifadelerini kullandı.


Kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yayımladığı bir videoda konuşan Salman şu ifadeleri kullandı:

“Bu günlerde ülkemizde değil sadece dünyanın her tarafından ölüm haberleri geliyor. Korona virüs diye bir bela insanlığın başını sardı, her gün acılara acılar katıyor. Benim ülkemde de Grup Yorum diye bir gerçek var. Halkımızın türkülerini haykıran, söyleyen ve bu Grup Yorum’dan arkadaşlarımızın bir istemleri var: Hapishanede ki üyelerinin serbest bırakılması ve ölüm orucundaki insanların istemlerinin yerine getirilmesi. İstemleri de çok basit yerine getirilebilir. Türkülerini okuyacakları bir salon ve bir tarih istiyorlar. Tabi korona virüs geçtikten sonra. Sosyalleşmeye daha çok başladıktan sonra istiyorlar. Bunun için kendimizi onların yerine koyalım, onların annelerinin babalarının yerine koyalım. Biraz empati yapalım. Göreceksiniz ki, toplumsal barışı da böyle sağlayabiliriz, huzuru da böyle sağlayabiliriz. İnsan hayatını ne kadar değer verdiğimizi gösterelim. İçişleri Bakanlığına, Sağlık Bakanlığına, özellikle Sağlık Bakanlığına ve Adalet Bakanlığına sesleniyorum: Grup Yorum’un istemlerini dikkate alın, basittir yerine getirin büyüyeceksiniz efendim.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi