Reklam

İngiliz kraliyet prensi Charles’in korona virüs testi pozitif çıktı

0

İngiliz kraliyet veliaht prensi Charles Philip Arthur George Mountbatten’nın korona testinin pozitif çıktığı öğrenildi. 93 yaşındaki Kraliçe 2’nci Elizabeth’ten sonra tahta geçecek isim olan 71 yaşındaki oğlu Prens Charles’ın korona testinin pozitif çıkmasının ardından eşi Cornwall Düşesi Camilla’ya test yapıldığı, testin pozitif çıktığı aktarıldı.


BBC’nin haberine göre, Prens Charles’ın hastalığı hakkında konutu Clarence House tarafından açıklama geldi. Clarence House sözcüsü, prensteki belirtilerin hafif ve şimdilik sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Reklam

Sözcü, Galler Prensi unvanın sahibi Prens Charles’ın eşi Cornwall Düşesi Camilla’ya da test yapıldığı, testin negatif çıktığını belirtti. Çiftin kraliçeye ait, İskoçya’daki Balmoral Şatosu’nda kendilerini izole ettiklerini belirtti.

Clarence House’tan yapılan yazılı açıklamada ise, son birkaç gündür evden çalışan Prens Charles’ın son haftalarda çok sayıda etkinliğe katıldığı göz önüne alındığında virüsü kimden ve nasıl aldığını belirlemenin mümkün olmadığı ifade edildi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi