İngiltere: “Önlemler gevşetilirse 100 bin kişi hayatını kaybeder.”

0

İngiltere’de bilim insanları, ülkede korona virüs önlemlerinin kaldırılmasına ilişkin değerlendirmelerini Başbakan Boris Johnson’la paylaştı. Raporda, “Eğer kısıtlama ve yasaklar erken kaldırılırsa yıl sonunda 100 bin insan ölür” uyarısı yapıldı.


Sunday Times gazetesinin haberine göre, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’ın bugün açıklayacağı korona virüs salgını kısıtlamalarını hafifletme planı öncesi bilim insanları bir değerlendirme raporu hazırladı. Raporda, “Eğer yasaklama ve kısıtlamalar çok hızlı ve çok erken kaldırılırsa yıl sonunda 100 binden fazla ölüm olur” ifadesi kullanıldı.

Yasakları gevşetmenin farklı yöntemleri üzerinde farklı modellerde çalıştıklarını dile getiren bilim insanlarının, “Hareket için çok kısıtlı bir alan var” dedikleri belirtildi.

Başbakan Johnson’ın, kurallara uymayanlara verilecek cezanın artırılacağını, sokakta spor ve egzersiz yapmaya iznin genişletileceğini açıklaması bekleniyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi