İngiltere’de 13 yaşındaki bir çocuk, korona nedeniyle hayatını kaybetti

0

İngiltere’de 13 yaşındaki bir çocuk, korona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. İsmail Mohamed Abdulwahab’ın vefatının ardından kaldırıldığı hastane açıklamada bulundu:”Önce solunum cihazına bağlandı, ardından suni komaya sokuldu ama ne yazık ki dün sabah hayatını kaybetti.


İngiltere’de bugüne kadar 134 bin 946 kişiye test yapıldı ve yapılan testler sonucunda  vaka sayısı 22 bin 141 oldu. 13 yaşındaki İsmail Mohamed Abdulwahab, korona virüs yüzünden hayatını kaybetti. İngiltere Halk Sağlığı Kurumunun açıklamasına göre, korona virüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı, son 24 saatte 1228’den 1408’e yükseldi.

İsmail Mohamed Abdulwahab’ın ailesi yaptığı açıklamada,”İsmail, belirtiler göstermeye başladı ve nefes almakta zorlandı. Kings College Hastanesine kaldırıldı. Önce solunum cihazına bağlandı, ardından suni komaya sokuldu ama ne yazık ki dün sabah öldü.” dedi.

Öte yandan İsmail’in ailesi çocuklarının kronik bir rahatsızlığının olmadığını ve virüsün bulaşıcı olması nedeniyle son anlarında çocuklarının yanında olamadıklarını ifade etti.

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi