İran’da yakalanan CIA ajanı idam cezasına çarptırıldı

0

İran’da yakalanan ve ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatıyla (CIA) bağlantılı olduğu iddia edilen Emir Rahimpur, İran’ın nükleer bilgilerini CIA’ye verdiği gerekçesiyle idam cezasına çarptırıldı.


Düzenlenen basın toplantısında konuşan Yargı Erki Sözcüsü Gulam Hüseyin İsmaili, “Bu kişi, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA’le bağlantı kurarak karşılığında büyük tutarlar almış ve İran nükleer bilgilerinin CIA’ye vermeye çalışmıştır.” dedi.

Fars Haber Ajansı’na göre, Hüseyin İsmaili, Yargıtay tarafından idam kararının onaylandığını belirterek, ABD’nin casusları aracılığıyla topladıkları istihbari bilgilerle İran’a karşı komplo kurmaya çalıştığını ifade etti.

Yargı Erki Sözcüsü, geçen yıl yine İran’da yakalanan 8 CIA ajanına vurgu yaparak, “Geçtiğimiz yıl Amerikan casusluk ağına büyük darbe indirdik. İran İslam Cumhuriyeti’nin özellikle yabancı düşmanlara müsamaha göstermeyen bir ülke olduğunu herkes bilmeli.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi