İranlı general: ABD karşılık verseydi 400 hedefi vurmak için hazırlık yapmıştık

0

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava Uzay Gücü Komutanı General Emir Ali Hacızade, Amerika’nın Irak’taki Aynul Esed üssüne düzenlenen füzeli saldırı hakkında, ABD’nin karşılık vermesi halinde 400 noktayı vuracaklarını söyledi.


İran’da bir televizyon programına katılan Devrim Muhafızları Ordusu Hava Uzay Gücü Komutanı General Emir Ali Hacızade, 8 Ocak 2020 tarihinde Aynul Esed üssüne düzenlenen füzeli saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Hacızade, ABD’nin bu saldırıya tepki göstereceklerini düşündüklerini, karşılık verdikleri takdirde bu kez Amerika’ya ait 400 hedefi vurmak üzere hazırlık yaptıklarını belirtti.

Fars Haber Ajansının aktardığı habere göre, Devrim Muhafızları’nın ilk askeri uydusu Nur’u başarı ile yörüngeye yerleştirmesine değinen General Hacızade, bu çalışmayı gayet sessiz yürüttüklerini, zira düşmanlarının sürekli olarak Devrim Muhafızları’nın faaliyetlerini izlediğini ifade etti.

General Hacızade, uzay alanının, kara, deniz, hava ve siber alanlardan sonra askeri alanların beşinci boyutu olduğunu, bu alanda askeri sivil birçok imkan bulunduğunu ve bu yüzden orada bulunmanın İran için şart olduğunu vurguladı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi