İŞKUR’A iş bulmaya gitti, parası kalmadığı için termosla çay sattı

0

Ankara’da korona virüs salgını sürecinde işsiz kalan bir baba, iş bulmak için gittiği İŞKUR önünde evden getirdiği termosla çay satmaya çalıştı.


FOX TV Ana Haber’de yayınlanan görüntülerde, Ankara’da İŞKUR önünde ‘kalabalık olur’ diyerek bir yandan iş arayan bir yandan da evde demleyip termosla getirdiği çayı satmaya çalışan 45 yaşındaki Yusuf Derin, ” Ben işsizim iki iki buçuk aydır boşum. Evde bir ekmek parası yok iki kızım var. En son kızım ‘baba evde ekmek yok’ dedi. Evde termosum vardı çayı demledim. Bir ekmek parası için çay satıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu olaydan sonra CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yusuf Demir’e Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımda bulunulacağını açıkladı. Demir, Mansur Yavaş’ın talimatıyla Yusuf Demir’e destek sağlanacağını ifade etti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi