İsrail’de yaklaşık 2 bin kişi sosyal mesafe kurallarına uyarak Başbakan Netenyahu’yu protesto etti

0

İsrail’de hakkında yolsuzluk davası açılması nedeniyle Binyamin Netanyahu’nun başbakan olmasını istemeyen muhalifler, başkent Tel Aviv’deki Rabin Meydanı’nda Netanyahu’yu protesto etti. 


İsrail’de korona virüs salgınına rağmen, Başbakan Binyamin Netanyahu Tel Aviv’deki Rabin Meydanı’nda protestoya maruz kaldı. İsrail medyasına göre yaklaşık 2000 kişi gösteride yer aldı. Siyah bayraklar taşıyan göstericiler, korona virüs nedeniyle sosyal mesafe kuralına uymak için 2 metre arayla meydanda yerlerini aldı.

Muhalefet partilerinden Yeş Atid’in lideri Yair Lapid, “Hükümete girmek için uğraşıyorlar ve kendilerine hikayeler anlatıp ‘İçerden mücadele edeceğiz’ diyorlar. İçerden mücadele edemezsiniz, yolsuzlukla içerden mücadele edilemez. Eğer ki içerdeyseniz bunun bir parçasısınızdır.” ifadelerini kullandı.

Hakkında yolsuzluk davası açılması nedeniyle Netanyahu’nun başbakan olmaması gerektiğini söyleyen Lapid, “Hakkında dava açılan birisi polis müdürünü, başsavcıyı, davasına bakacak hakimleri atayamaz. Bunlar Netanyahu’nun istek listesi.” dedi.

İsrail’de şu ana kadar korona virüse yakalanan kişi sayısı 13 bin 491, hayatını kaybedenlerin sayısı 172 olarak açıklandı. Salgını yenip toplam iyileşen hasta sayısı ise 3 bin 754 olarak belirtildi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi