İsrail’den Suriye’ye füzeli saldırı

0

Sabaha karşı İsrail’in Lübnan üzerinden Suriye topraklarına karşı yaptığı füzeli saldırıya, Suriye Arap Ordusu Hava Savunma Sistemlerince karşılık verildi. Çok sayıda İsrail füzesinin düşürüldüğü, bazı füzelerin Suriye topraklarına düşerek maddi hasar verdiği aktarıldı.


Lübnan toprakları üzerinden Suriye topraklarına doğru bu sabah erken saatlerde füzeli saldırı düzenleyen İsrail’e, Suriye Arap Ordusu Hava Savunma Sistemlerince karşılık verildi. Suriye Arap Haber Ajansının aktardığı habere göre, askeri kaynaklar, bugün sabah saat 4:55’te, İsrailli savaş uçaklarının Lübnan topraklarının güneyinden Suriye topraklarına doğru bir dizi füze saldırısı düzenlediğini ve Suriye’nin saldırıya, Hava Savunma Sistemleriyle karşılık verdiğini söyledi. Kaynaklar, İsrail füzelerin çoğunun düşürüldüğünü belirtti.

Suriye topraklarına isabet eden füzeler sonucunda meydana gelen bazı maddi hasarlar oluştuğu, herhangi bir can kaybının olmadığı belirtildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi