İşsizlik Ödenekleri bugünden itibaren ödenmeye başlanacak!

0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği’nin öne çekildiğini ve ödenmeye başlandığını açıkladı.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İşsizlik Ödeneği ödemeleri için, “Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık” açıklamasında bulundu.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamada, korona virüs pandemisi süresince vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için alınan tedbirlerin kararlılıkla sürdürüldüğü bildirildi.

İşsizlik Ödeneği ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 26 Nisan’a kadar IBAN numaraları bildirilmiş olan hak sahiplerinin ödemelerinin yapılacağını aktararak, “IBAN bilgisini kuruma bildirmeyen, hatalı bildiren veya IBAN´ı olmayan hak sahiplerinin de ödemeleri PTT şubeleri aracılığıyla yapılmaya devam edilecek” açıklamasını yaptı.

Ödemeler TC kimlik numaralarına göre yapılacak. TC kimlik numarasının sonu 0-2-4 ile bitenler bugün, 6-8 ile bitenler ise yarından itibaren PTT şubelerinden İşsizlik Ödeneği çekebilecekler.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi