İstanbul Emniyet Müdürlüğü: “Küçükçekmece’de saldırıda bulunan şahıslar gözaltına alındı.”

0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, sokağa çıkma yasağı sonrası Küçükçekmece’de yaşanan polislere saldırı olayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre, polise mukavemet göstermiş olan şahıslar gözaltına alındı.


Korona virüs salgınından dolayı sokağa çıkma yasağı ilan edilen şehirlerden İstanbul Küçükçekmece’de üstünden bıçak çıkan bir grup, polislere karşı çıkarak saldırıda bulundu. Bu olaydan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü konuyla ilişkin açıklama yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Küçükcekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince sokağa çıkma yasağı ile ilgili yapılan denetimler kapsamında;

11.04.2020 tarihinde Kanarya Mahallesi Florya Caddesinde bir park içerisinde sokağa çıkma yasağına uymadığı için hakkında idari yaptırım cezası uygulanmak istenen Devrim H. (19) isimli şahıs bu esnada bağırarak ve görevlilerin silahını almaya çalışarak mukavemet göstermiş, şüpheli şahsın akrabası oldukları belirlenen Hasan H. (26) Hakim H. (50) Cengiz H. (18) İbrahim H. (36) ve Hüseyin H. (25) isimli şahıslarında olay yerine gelmesiyle artan mukavemetin devamında şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış şahısların yapılan üst aramasında (3) adet bıçak ele geçirilmiştir.

Yapılan araştırmalarda yakalanan şüphelilerden Hasan H. isimli şahsın “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan (1) Hakim H. isimli şahsın “Kasten Yaralama” ve “Taksirle Yaralama” suçlarından (2) Devrim H. isimli şahsın “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan (2) ve İbrahim H. isimli şahsın ise “Tehdit” suçundan (1) adet kaydı bulunduğu belirlenmiştir.

Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi