İstanbul Üniversitesi’nde engelli öğrenciye psikolojik şiddet iddiası!

0

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenim gören Ali Yavuz isimli engelli bir öğrenci, twitter hesabından bölüm hocalarından Prof. Dr. Havva Tunç’un kendisine engelinden dolayı psikolojik şiddet uyguladığını iddia etti. 


İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Havva Tunç, Ali Yavuz isimli engelli bir öğrencisine psikolojik şiddet ve baskı yaptığı iddia edildi. Diğer bir iddiaya göre Prof. Dr. Havva Tunç, öğrencisi Ali Yavuz’un sınav kağıdını Instagram hesabında “Bu nasıl bir yazıdır.” mesajıyla paylaşarak alay etti.

Prof. Dr. Havva Tunç iddiaların ardından web sitesinde yaptığı açıklamada “‘Büyüme sınav kağıdım’ diye resmini koyduğu kağıt 2018 yılı başka bir bölüm sınavına aittir.Onunla bir ilgisi yoktur. @YavuzAli53 hakkımda yazdıkları asılsız ve gerçek dışıdır. Bu durumu üzüntüyle kınıyorum.” dedi.

Prof. Dr. Havva Tunç’un web sitesinde yaptığı her açıklamada twitter kullanıcılarını ifşalaması dikkat çekti.

*

Ali Yavuz’un “BU BİR İFŞADIR!!!” diye paylaştığı tweeti:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi