İstanbul Valisi açıkladı: “Sokağa çıkma yasağı ihlali yapanlara toplam 3 milyon 579 bin 257 lira ceza kesildi.”

0

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, İstanbul’da sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere bugün; emniyet ve jandarma teşkilatları tarafından bin 536 idari işlem yapılırken, 3 milyon 579 bin 257 lira ceza kesildiğini duyurdu.


Korona virüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 ve 19 Nisan günlerinde 31 ilde sokağa çıkma yasağının yineleneceğini duyurmuştu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya,  İstanbul’da bugün sokağa çıkma yasağını delenlere uygulanan cezaları duyurdu. Emniyet teşkilatı tarafından bin 405 idari işlem uygulanırken, 3 milyon 239 bin 15 lira para cezası kesildiği açıklandı. Jandarma teşkilatınca ise 131 idari işlem uygulanmış olup, 340 bin 242 lira ceza kesildiği duyuruldu. Toplamda emniyet ve jandarma birimleri tarafından sokağa çıkma yasağını delen vatandaşlara 3 3 milyon 579 bin 257 lira ceza kesildiği açıkladı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi