İstanbul’da barajlarda yüzde 4 artış!

0

İstanbul’da son yağışlardan sonra İSKİ’nin resmi web sitesindeki istatistiklere göre barajlarda yaklaşık yüzde 4 artış var.


İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) resmi web sitesinde paylaştığı istatistiklere göre 23 Aralık’ta barajların doluluk oranı yüzde 33,45’lere düşmüştü. İstanbul’un son günlerde aldığı yağış ile barajların doluluk oranı yüzde 38,08’lere yükseldi.

Geçen yıl bugün İstanbul’un 710 milyon metreküp suyu vardı

İSKİ’nin resmi web sitesinde yayınladığı istatistiklere göre bugün İstanbul’un 330 milyon metreküp suyu var. Geçen yıl bugün ise İstanbul’un 710 milyon metreküp suyu vardı.

2 Ocak Baraj Dolulukları
2 Ocak tarihli İstanbul’un barajlarındaki toplum su miktarının yıllara göre karşılaştırılması (Milyon m3)

İstanbul’un Su Sıkıntısı Yok

Geçtiğimiz günlerde CNN TÜRK’te yayınlanan A’dan Z’ye programına telefonla bağlanan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, İstanbul barajındaki su seviyesinin düşüşü ile ilgili “Bizim bugün itibari ile 310 milyon metreküp suyumuz var. İstanbullular rahat olabilir, su bitmiyor”  açıklamasını yaptı.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi