İstismarcı babaya 30 yıl hapis

0

Kayseri’de yaşanan olayda öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan H.D. 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Babası tarafından istismar edilen 5 yaşındaki çocuğa anneannesi kayyum olarak atandı.


Kayseri Deniz Postası gazetesinden Şeref Kahraman’ın haberine göre, Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanık H.D.(38) ve avukatları katılırken, kızın annesi F.D duruşmaya katılmadı. Duruşmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da müdahil oldu.

“Çocuğumun şahsi ihtiyaçlarını giderdim, suçlamaları anlayamıyorum”

21 Ocak’ta Kayseri’nin Develi ilçesinde öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık baba H.D., “Kendi evladım, can parçam, öyle bir şey kesinlikle olamaz. Çocuğumun şahsi ihtiyaçlarını giderdim, altını temizledim, üzerini değiştiğim için suçlamaları anlayamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Annesi yalan söylemesini istedi

Pedagog eşliğinde 28 Mayıs 2019’daki ilk mahkemeye katılan 5 yaşındaki A.D., “Polise verdiğim ifadenin hepsi şakaydı, o şakayı yapmamı annem söyledi. Annem, ‘babam popoma elledi’ diye şaka olarak sözler söylememi istedi.” diye konuşmuştu. Anne F.D. ise, “Kızıma şaka yapmasını söylemedim, sanıktan şikayetçi değilim. Daha önce eşim benzer bir olaydan yargılandı. Ben temizlik işlerine gidip geliyordum, eve gelince kızım anlattı, ben de eşimden şüphelendim. Kızım birkaç gün önce dedesine gitmişti, bu şekilde ifade vermesini istemiş olabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Mahkeme anneanneyi kayyum atadı

Yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık H.D.’ye “alt soydan öz kızı olan çocuğa cinsel istismar” suçundan 30 yıl hapis cezası verildi. Develi Sulh Hukuk Mahkemesi ise kızı ve torunu ile birlikte yaşayan anneanne A.A.’yı 5 yaşındaki A.D.’ye temsili kayyum olarak atadı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi