İtalya’da korona virüs salgınından kurtulmak için belediye tarafından Kuran-ı Kerim okutuldu

0

İtalyan’ın Carpi kentinde “Salgına karşı birlikte dua ediyoruz” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte her dini temsil eden din adamları bir araya gelerek Kuran-ı Kerim’den Al İmran suresi okundu.

Korona virüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden biri olan İtalya’da, salgından kurtulmak ve halkın moralini yükseltmek için her dini temsil eden din adamları bir araya geldi. İtalya’nın Carpi kentinde gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkanı Alberto Bellelli da katıldı. Her dinden bir araya gelen din adamları kentin şehitler meydanı olan olarak bilinen Martiri Meydanı’nda dua etti.

Belediye Başkanı Alberto Bellelli, yaptığı açıklamada, “Bugün salgının bizi zorladığı acı deneyimleri yaşıyoruz. Dini ve kültürel duyarlılığa sahip bir toplulukla dua ediyoruz. Haftalardır bu korkunç virüse karşı ellerinden geleni yapan tüm çalışanlar yalnız değilsiniz.” dedi.

İmam Mourad Selmi Al İmran suresi okudu

Carpi kentinin Martiri Meydan’nın da bulunan Saat Kulesi önündeki etkinlikte imam Mourad Selmi Kuran-ı Kerim’den Al İmran suresini okuyarak, salgının son bulması için dua etti. İmam Selmi “Biz Müslümanlar bu sevgili toprakların ayrılmaz bir parçasıyız, bu hastalık için Allah’a dua ediyoruz.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi