İtalya’da korona virüs tedbirleri 4 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak gevşetilecek

0

İtalya’da korona virüs salgınına bağlı ölümlerin azalmaya başlamasından sonra İtalya Başbakanı Conte, salgına yönelik tedbirlerin 4 Mayıs’tan itibaren gevşetileceğini açıkladı.


Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyanın ortak sorunu haline gelen korona virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan İtalya’da virüse bağlı ölümler azalmaya başladı. İtalya Başbakanı Conte, korona virüse karşı alınan önlemlerin 4 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak gevşetileceğini duyurdu.

Açıklanan son verilere göre İtalya’da korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 260 artarak, 26 bin 644’e yükseldi. Ülkede bugünkü ölü sayısı, 14 Mart’tan (175) bu yana gerçekleşen en düşük ölü sayısı oldu.

İtalya’da şu ana kadar toplam 197 bin 675 kişide korona virüsü tespit edilirken, 26 bin 644 kişi hayatını kaybetti, 64 928 kişi ise virüsü yenerek iyileşmeyi başardı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi