İtalyan mafyasından vatandaşlara yemek yardımı

0

İtalya korona virüs sebebiyle ekonomik açıdan sıkıntı çekerken, mafyalar zor durumda olan vatandaşlara yemek yardımı yapmaya başladı.


Dünyada etkisini sürdüren korona virüs salgını İtalya’nın ekonomisini de kötü şekilde etkiledi. İtalyan mafyaları ise parası kalmayan ailelere yemek yardımı yapmaya başladı. İtalyan yetkilileri mafyaların bu hareketinin halkın desteğini kazanmak için olduğunu söyledi.

The Guardian gazetesi’nin yaptığı habere göre, Catanzaro Başsavcısı ve mafya dedektifi Nicola Gratteri, “Bir ayı aşkın süredir dükkanlar, kafeler, restoranlar ve barlar kapalı. Milyonlarca insan bir ayı aşkın süredir gelir elde etmedi ve bir daha ne zaman çalışabilecekleri hakkında hiçbir fikirleri yok. Hükümet, alışveriş fişi diye bir şey veriyor. Yakın zamanda devlet araya girip bu ailelere destek vermezse, mafya verecek ve insanların hayatlarını kontrol altına almaya başlayacak.” diye konuştu.

Haberde, İtalya’da sokağa çıkma yasağı nedeniyle sigortasız çalışan 3.3 milyon kişinin destek alamadığı belirtildi. İtalya’nın Napoli şehrinde ise Camorra ve Neapolitan mafyalarının yemek yardımı yapması nedeniyle polis güçlerinin sıkı önlemler almaya başladığı belirtildi.

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi