İYİ Parti’den istifa eden İsmail Ok: Ortağımız CHP’nin HDP ile adı konulmamış ortaklığından rahatsız oldum

0

İYİ Parti kurucu üyesi ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerden istifa ettiğini açıkladı.


İYİ Parti kurucu üyesi ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, yazılı bir açıklama yaparak partisindeki görevlerinden istifa ettiğini kamuoyu ile paylaştı. Ok, istifa gerekçesi olarak İYİ Parti’nin ittifak yaptığı CHP’nin HDP ile olan yakınlığını gösterdi.

İsmail Ok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ve eşinin son dönemlerde HDP ile yakınlığından rahatsız olduğunu ve bunu partisi ile paylaştığını, gerçekli bir yanıt alamadığını kaydetti.

Ok, İmamoğlu’nun seçimi kazandıktan sonra yaptığı ziyaretleri şöyle değerlendirdi: “İptal edilen İstanbul seçimlerinden sonra ç hafta Sayın İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’a gittim. Sayın İmamoğlu seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP’li belediyeleri ve yine ilk yurt dışı gezisinde de PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etmiştir.”

İsmail Ok’un İYİ Parti’den istifasına yönelik yazılı basın açıklaması:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi