Reklam

Kadir Has ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Korona Tedbiri

0

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde 4 binden fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüsün son durağı Türkiye oldu.Türkiye, virüse karşı önlemlerini arttırarak çalışmalarını genişletti. İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde tedbir amaçlı eğitime ara verilirken Bahçeşehir Üniversitesi’nde de online sisteme geçildi.

Kadirhas’ta tedbir amaçlı erken tatil

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından İstanbul Kadir Has Üniversitesi, 6-10 Nisan tarihleri arasında planlanan bahar tatilini tedbir amaçlı 11-20 Mart tarihine çektiğini duyurdu. Üniversitenin dersleri 23 Martta başlayacak.

Bahçeşehir Üniversitesi online sisteme geçti

Reklam

Öğrencilerin ve akademisyenlerin kampüse gelmemesi sonucunda Bahçeşehir Üniversitesi, derslerin online canlı yayınla katılması kararı aldı.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Üniversitemizin tüm birimlerinden 12 Mart – 30 Nisan tarihleri arasında düzenleyecekleri ulusal ya da uluslararası planlanmış tüm büyük etkinlikler iptal edilmiştir.

Bu etkinlikler arasında tüm konferanslar, sempozyumlar, çalıştaylar, seminerler, üniversite camiamız dışından yerli veya yabancı konuşmacıların ve izleyicilerin yer alacağı tüm etkinlikler, kariyer etkinlikleri, öğrenci kulübü etkinlikleri ve düzenlenecek tüm konser, performans ve benzer etkinlikler de bulunmaktadır.

Üniversite olarak YÖK tarafından alınan kararları anlık olarak takip etmekteyiz. Bahçeşehir Üniversitesi olarak eğitim – öğretim süreçlerine ara vermeden, Uzaktan Eğitim Birimi koordinasyonunda 16 Mart – 30 Mart tarihleri arasındaki lisans, ön lisans, lisansüstü ve doktora derslerimiz online platformda yapılacaktır. Ders programı 14 – 15 Mart tarihlerinde duyurulacak ve bu program çerçevesinde dersler online olarak devam edecektir.”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi