Karşıyaka Hâkimine İbrahim Gökçek soruşturması

0

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan’ın sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek hakkında inceleme başlattı.


Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan, 322 günlük ölüm orucunu sonlandırdıktan iki gün sonra hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in ölümünden önce “Türküler kimseye zarar vermez” paylaşımını yapmıştı. Pehlivan, İbrahim Gökçek’in ölümünün ardından da “Ölüm adın kalleş olsun” paylaşımını yapmıştı.

‘Gömdürmeyiz yakarız’ diyen grubun Twitter’da bir saldırısına uğradım

İbrahim Gökçek paylaşımı nedeniyle Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından hakkında soruşturma başlatılan hâkim Pehlivan, soruşturmanın sosyal medyada kendisine yönelik başlatılan linç kampanyasından hemen sonra geldiğini söyledi. Pehlivan, “Ölümü üzerine üzüldüğümü belirttiğim bir tweetim var. DHKP-C ile bağlantıyı kuran, Kayseri’deki o cenaze ile ilgili ‘gömdürmeyiz yakarız’ diyen grubun Twitter’da bir saldırısına uğradım ben. Ben mesleğini hakkıyla yapan, yıllardır yargı bağımsızlığı için mücadele eden bir insanım. Taraf tutmakla, DHKP-C’yi övmekle suçlanmak son derece üzücü.” ifadelerini kullandı.

“Troller buna zemin hazırlıyor”

Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre, hâkim Pehlivan, “Biliyorsunuz Ak-tolleri var internette. Önce bir linç kampanyası başlatılıyor. Bu troller buna zemin hazırlıyor. Sonra yandaş olarak tabir edebileceğimiz gazeteler üzerine gidiyor ve sonrasında HSK de devamını getiriyor. Sistem böyle işliyor.” diye konuştu.

“Umarım HSK yanlışından döner”

Pehlivan, “Ben Yargıçlar Sendikası başkanıyım. Bu tamamen kirli bir propagandadır. Zaten yargı adına bağımsız söz söyleyen tek sivil toplum örgütüyüz. Bizi susturmak için böyle bir şey yaptılar. Umarım HSK yanlışından döner. Çünkü ben mesleğini hakkıyla yapan, yıllardır yargı bağımsızlığı için mücadele eden bir insanım. Taraf tutmakla, DHKP-C’yi övmekle suçlanmak son derece üzücü.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi