Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar 2 milyon kişi işini kaybetti!

0

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, korona virüs nedeniyle şu ana kadar 2 milyon insanın işini kaybettiğini, 400 binin üstünde iş yerinin de kapandığını açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fox TV’de yayımlanan ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. Kılıçdaroğlu, şu ana kadar 2 milyon kişinin korona virüs nedeniyle işini kaybettiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı, “Önceden çalışan ve şimdi işsiz olanların sayısı 2 milyonu aştı. Bu insanlar işsizlik fonundan kısa bir süre para alacak fakat sonrasının garantisi yok” dedi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 400 bin iş yerinin de korona virüsden dolayı kapatıldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Stratejinin üç ayaklı olmalıydı. Sağlık konusunda Bilim Kurulu ne karar veriyorsa ona uyacaktınız. Alınan kararlara uyulmadı. Evde kal dendi, sonra herkes evde kalsın diye bir kampanya başlatıldı. Evde tut kampanyası açılması gerekiyordu. Bu kampanyanın getirdiği bir şey oldu. Çok sayıda kişi işsiz kaldı.” dedi.

CHP Lider, “Fedakarlık elbette yapılacak ama sorun şu, fedakarlığı kim yapacak? Fedakarlığı yapacak olan devletten milyon dolarlar ile ihale alanlar yapacak. İsrafın önlenmesi lazım, Kanal İstanbul hayalinden vazgeçmek gerek.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi