Kılıçdaroğlu’ndan çağrı: “Çiftçilerin bütün borçlarını silelim.”

0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Çiftçiler Günü’nde resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, “Bizim çiftçilerimiz borç batağında. Buradan çok açık çağrı yapıyorum, gelin süratle parlamentoyu toplayalım, çiftçilerin bütün borçlarını silelim, çiftçi rahat bir nefes alsın.” dedi.


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla 2006’da çıkan Tarım Kanunu’nun 12. maddesine dikkat çekerek çiftçiye gerekli desteğin verilmesi için çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bugün Dünya Çiftçiler Günü, bizim çiftçilerimiz borç batağında. Buradan çok açık çağrı yapıyorum, parlamentodaki bütün milletvekillerine, bütün siyasi partilere çağrı yapıyorum. Parlamento görevini yaptı, Tarım Kanunu çıkardı. 12. maddesine göre milli gelirin her yıl en az %1’i oranında çiftçiye destek verilecekti. Yıl 2006 şimdi 2020, hiçbir zaman %1’i verilmedi ve çiftçi borç batağında. Çağrım çok açık, herkesin anlayacağı dilden çağrımı yapıyorum. Gelin süratle parlamentoyu toplayalım, çiftçilerin bütün borçlarını silelim, çiftçi rahat bir nefes alsın.” diyerek destek çağrısında bulundu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi