Kimliği belirsiz uçak ve helikopterler İŞİD’e destek sağlıyor

0

Irak parlamentosu Milli Güvenlik ve Savunma Komisyonu üyesi Casım Cebbare, kimliği belirsiz bazı helikopterlerin ve kargo uçaklarının Salahaddin, Ninova ve Diyala eyaletlerinde bazı bölgelere iniş yaptığını, helikopterlerin bölgedeki İŞİD gruplarına destek verip vermediğinin araştırılması gerektiğini belirtti.


Kimliği belirsiz bazı helikopterlerin ve kargo uçaklarının Salahaddin, Ninova ve Diyala eyaletlerinde bazı bölgelere iniş yaptığının raporlandığını söyleyen Irak parlamentosu Milli Güvenlik ve Savunma Komisyonu üyesi Casım Cebbare, Bağdat yönetiminin bu uçak ve helikopterlerin kimliğinin bir an önce belirlemesi gerektiğini belirtti.

Fars Haber Ajansının aktardığı habere göre Cebbare, yöre halkının bu olaya şahit olduklarını, fakat helikopterlerin ve uçakların hangi ülkeye ait olduğunu bilemediklerini kaydetti.

Cebbare, ancak söz konusu uçakların ve helikopterlerin IŞİD teröristlerinin bulunduğu bölgelere iniş yaptığı anlaşıldığını, bu gelişme Amerika başta olmak üzere batılı ülkelerin 2014 yılında tekfirci IŞİD terör örgütüne havadan silah ve mühimmat desteğini hatırlattığını, şimdi de kimin bu teröristlere silah ulaştırdığının belirlenmesi gerektiğini vurguladı

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi