Kısa Çalışma Ödeneğine başvuranların sayısı 3 milyonu geçti

0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3 milyon 44 bin 420 çalışanın Kısa Çalışma Ödeneğine başvurduğunu açıkladı.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korona virüs salgını nedeniyle Kısa Çalışma Ödeneğine başvuran firmaların ve çalışanların sayısını açıkladı. Selçuk’un paylaştığı verilere göre, ödeneğe başvuran firma sayısı 268 bin 717 olurken, ödeneğe başvuran çalışan sayısı 3 milyon 44 bin 420 oldu.

Kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Kısa Çalışma Ödeneğine yapılan başvurular hakkında bilgiler paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kısa Çalışma Ödeneği’nde başvurular 3 milyon çalışanı aştı! Tüm imkanlarımızı seferber ederek çalışanlarımızı ve işverenlerimizi destekliyor, istihdamı koruyoruz.” dedi.

Bakanın açıklamalarına göre, Kısa Çalışma Ödeneğine en çok başvuru yapan sektör yüzde 40 ile imalat. İkinci en çok başvuru yapan sektör yüzde 15 ile toptan ve perakende ticaret, üçüncü sektör yüzde 12 ile konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri, dördüncü ise yüzde 6 ile eğitim sektörü oldu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi