Kocaeli Valisi Aksoy açıkladı: “Yasağı ihlal eden 679 kişiye 1 milyon 859 bin 88 ₺ idari para cezası kesilmiştir.”

0

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 679 kişiye 1 milyon 859 bin 88 ₺ para cezası kesildiğini duyurdu.


Korona virüs tedbirleri sebebiyle Kocaeli’nin de içinde bulunduğu 31 ilde ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy açıklamalarda bulundu. Kocaeli halkına, fırınlar, fırıncılar odası başkanına ve Vefa Sosyal Destek Grupları’nda yer alan vatandaşlara teşekkür etti. Vali Aksoy, açıklamalarında sokağa çıkma yasağını delen 679 kişiye 1 milyon 859 bin 88 lira idari para cezası kesildiğini, 23 kişi için de adli işlem yapıldığını duyurdu.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un açıklamalarının tamamı:

“48 saatlik sokağa çıkma yasağına uyan Kocaeli’li vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.Bu yasağı ihlal eden 679 kişiye 1.859.088 ₺ idari para cezası kesilmiş, 23 kişi için de adli işlem yapılmıştır. 48 saatlik sokağa çıkma yasağı süresince vatandaşlarımızın ihtiyacı olan ekmek üretimini gerçekleştiren ve vatandaşa ulaşmasında büyük gayret gösteren bütün fırıncılarımıza fırıncılar odası başkanının şahsında teşekkür ediyorum. 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları olanların yanında 48 saatlik yasak süresince vatandaşlarımızın taleplerini alarak yerine getiren İlçe Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alan bütün arkadaşlarımıza Kaymakamlarımızın şahsında çok teşekkür ederim.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi