Reklam

Korona etkisi: Türkiye’de kolonya, ABD’de taharet musluklu tuvalet talebi

0

Korona virüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken birçok temizlik malzemesi insanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Kuvalet kağıdı ve ıslak mendilin ardından Türkiye’de kolanya satışları hız kazanırken Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) taharet musluklu tuvaletlere ilgi arttı.


ABD merkezli farklı modellerde klozet üreten Brondell şirketi, taharet musluklu klozet satışlarında son günlerde yoğun bir yükseliş olduğunu duyurdu. Business Insider haber sitesinin aktardıklarına göre şirketin sözcüsü Daniel Lalley, Amazon’da her iki dakikada bir taharet musluklu klozet sattıklarını, günlük ise ortalama bin satış gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Reklam

Şirketin Başkanı Steven Scheer da “Bazı ülkelerde görülen tuvalet kağıdı savaşından sonra tuvalette su ile temizlenmeyi teşvik eden ve faydalarını anlatan geniş bir kitle ortaya çıktı.” diye konuştu.

Başka bHygiener taharet musluklu tuvalet firması olan for Health şirketi yöneticileri de, taharet musluklu tuvalet satışlarında yüzde 50 artış olduğunu söyledi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi