Korona virüs boşanmaları artıracak: Çiftler birbirlerine tahammül edemiyorlar!

0

Korona virüs salgını nedeniyle evlerinde izole olan insanlar, Çin’de olduğu gibi ABD’de boşanmak isteyen çiftlerin sayısını artırdı. Avukat Bracker, insanların birbirlerine tahammülü olmadıklarını fark ettiklerini söyledi.


New York Post’un haberine göre, New Yorklu avukat Suzanne Kimberly Bracker, “İnsanlar birbirine tahammülü olmadığını fark etti. Gecenin bir yarısı pazarlama alanında yönetici olan bir müvekkilim aradı ve evde oturduğu süre zarfında kocasıyla çocukları dışında hiçbir ortak yanı olmadığını anladığını söyledi” dedi.

Bir başka avukat Paul talbert ise Manhattan’da lüks bir villada oturan bir adamın kendisini karısı ve çocuklarıyla hapishaneye konulmuş gibi hissettiğini söylediğini belirterek, “Şu anda dava açmamız mümkün değil ama sürekli arayıp ‘Davayı ne zaman açabiliriz’ diyor. Ben de sabretmesi gerektiğini, beklemesi gerektiğini anlatıyorum. Sürekli karısından şikayet ediyor.” diye konuştu.

Tekstil şirketi olan bir kadının de arayıp boşanmak istediğini söylediğini belirten Talbert, “Uzun zamandır mutsuz olduğunu bu sürecin nihai kararı vermesine neden olduğunu söyledi. Boşanmak için sabırsızlanıyormuş. Sanırım bu süreç insanların tahammülünü azalttı ya da gitmeyen şeyleri daha net görmelerini sağladı” dedi.

Ekonomik sorunların da boşanma nedeni olduğunu altını çizen avukat Steven J. Mandel ise, “Çoğu insanın geliri düştü; çoğu kişi işini kaybetti. Bu çok büyük bir baskı unsuru evliliklerin üzerinde. Maddi sıkıntılar bir de hastalık endişesi insanları patlama noktasına getiriyor.” ifadelerini kullandı.
Avukat Mandel, bir kadının ise kocası virüsü ciddiye almadığı, çocuklarıyla vakit geçirirken önlem almadığı için boşanmaya karar verdiğini söyledi.

Adriana Lima gibi ünlü isimlerin avukatı William Beslow da bu sürecin ‘sallantıdaki’ evlilikleri bitirebileceğini belirterek şunları söyledi: Bir müvekkilim aradı ve kocasına karşı bir şey hissetmediğini, bir boşluk hissettiğini, boşanacağını ve dönüp geriye bakmayacağını söyledi. Bu zor günler geçince dava açmamı istedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi