Korona virüs cinsel yaşamı da etkiledi: Prezervatif ve cinsel ilişki oyuncaklarında satışlar iki katına çıktı

0

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını milyarlarca insanın hayatını etkilerken bireylerin cinsel yaşamlarında da etkili oldu. Almanya’da kondom satışları iki katına çıkarken, İngiltere’de cinsel ilişki oyuncakları satışlarında ciddi artış olduğu öğrenildi.


Financial Times’ın haberine göre Almanya’nın en büyük kondom üreticisi Ritex’in satışlarında yüksek artışlar yaşandı. Şirketin Mart ayı satışlarının iki katına çıktığı belirtilirken, şirketin fabrikalarında da kondom üretim adedini iki katına çıkararak 12.7 milyon adede yükseltildiği öğrenildi.

İngiltere’de bulunan Ann Summers isimli mağazada da cinsel ilişki oyuncaklarının satışlarında ciddi artış yaşandığı kaydedildi. Mağaza yetkilileri, geçtiğimiz yılın mart ayına oranla bu yıl yüzde 27 artış yaşandığını belirttiler.

Dünyanın en büyük kondom üreticilerinden olan Karex’in Malezya, Çin ve Hindistan’daki fabrikalarının da kapanmasıyla birlikte sektör temsilcileri ilerleyen dönemlerde piyasadaki prezervatif arzında da sıkıntı yaşanacağını söylüyor.

Cinsel ilişki terapistleri ise, yaşananların ardından doğum oranlarının artacağını belirtiyorlar.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi