Korona virüs ile mücadele kapsamında Türkiye’ye 100 milyon dolar kredi sağlanacak!

0

Dünya Bankası, korona virüs ile mücadele kapsamında 14 milyar dolarlık fon oluşturdu. Türkiye’ye bu fondan 100 milyon dolar kredi sağlanacak.


Dünya Bankası, Türkiye’nin korona virüs pandemisi ile verdiği mücadeleyi destekelemek amaçlı 100 milyon dolar krediyi onayladığını duyurdu. 100 milyon dolarlık kredi, Dünya Bankası’nın Hızlandırılmış Fonunun “Acil COVID-19 Sağlık Projesi” kapsamında verilecek.

100 milyon dolar iki bileşende kullanılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılacak olan fon iki bileşen ile kullanılacak. İlk bileşen, 98 milyon doların kullanımıyla gerçekleşecek. Korona virüs nedeniyle ihtiyaç duyulan tıbbi cihaz, malzeme ve eğitim için, yoğun bakımdaki korona virüs tanısı, tedavisi, tıbbi malzeme ihtiyaçları gibi alanlarda kullanılacak.

İkinci bileşen ise proje yönetimi, izleme ve değerlendirme alanlarında 2 milyon dolarlık kredi kullanılacak. Projenin uygulanması ve kaydedilen ilerlemenin izlenmesi, değerlendirilmesi için ihtiyaç duyulacak insan kaynakları ile idari kaynaklarını destekleyecek.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi