Korona virüs salgını sürecinde kadına şiddet yüzde 27,8 arttı

0

Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan araştırmada, korona virüs salgını sürecinde kadına şiddet yüzde 27,8 oranında arttı.


Sosyo Politik Saha Araştırması Merkezi’nin tarafından yapılan ve “Covid-19 Kadının Etkilenimi ile Kadın ve Çocuğa Yönelik Şiddete İlişkin Türkiye Araştırma Raporu”nun başlığı ile kamuoyuyla paylaşılan çalışmaya göre, araştırmaya katılan kadınların yüzde 23,7’si psikolojik şiddete, yüzde 10,3’ü ekonomik şiddete maruz kaldığını söyledi.

3-8 Nisan tarihleri arasında 28 şehirde yapılan araştırmada, korana virüs salgını sürecinde kadına şiddetin, önceki dönemlere göre yüzde 27,8 oranında arttığı gözlemlendi. Araştırmaya katılanların yüzde 23,7’si psikolojik şiddete, yüzde 10,3’ü ekonomik şiddete, yüzde 4,8’i dijital şiddete, yüzde 1,7’si fiziksel şiddete, yüzde 1,4’ü cinsel şiddete maruz kaldığını belirtti.

Raporun kapsamlı haline ulaşmak için tıklayın.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi